NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’e Türkiye’nin düzensiz göç ile mücadelesi anlatıldı

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ile birlikte çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Hatay’a gelen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’e Toplantı sonrası Stoltenberg, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz tarafından katılımcılara, Türkiye’nin düzensiz göç ile mücadelesi, Zeytin Dalı Harekatı ve Fırat Kalkanı Harekatı bölgelerinin PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’lı teröristlerden temizlenmesinden sonra bölgeye 320 bin kişinin geri dönüşünün temin edilmesi ve bölgeye yönelik altyapı destek çalışmaları hakkında bilgi verildiği bildirildi.

07 Mayıs 2019 Salı günü saat 10.45’de Hatay Havalimanına gelen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, NATO üyesi ülkelerin temsilcileri ile gözlemci ülkelerin temsilcilerinden oluşun Heyeti Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin ve protokol üyeleri karşıladı.

Stoltenberg ile beraberindeki heyet, daha sonra Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne geldi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Başkanlığında, Hatay İl AFAD Müdürlüğü Toplantı Salonun’da gerçekleştirilen toplantılarda, “Türkiye Optiğinde Bölgesel Tehditler”, “Türkiye’nin Düzensiz Göçle Mücadelesi”, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekât bölgelerinde terör örgütleri ile mücadelesi sonrasında terörden arındırılan bölgelere geri dönüşler gibi konu başlıklarının ele alındığı değerlendirme toplantıları yapıldı.

Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ardından Genel Sekreter ve beraberindeki heyet, kendileri için düzenlenen sosyal program kapsamında ilkolarak Hatay mutfağını deneyimledikten sonra,St. Pierre Kilisesi ve Hatay Arkeoloji Müzesi’ni gezerek havayolu ile ilimizden ayrıldılar.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

eg webe iletişim