İTSO VE TOBB MEYBEMON Fil Filtreyi Ziyaret Ederek, Zorunlu Belgeler ile ilgili bilgiler verdiler

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgeleri ile ilgili TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ve İTSO Dış Ticaret Memuru Meltem Kartal, Arsuz Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren  ONFİL Filtreyi ziyaret ederek, bilgiler verdiler.

İTSO heyeti, İskenderun Organize Sanayi Bölgesinde Faaliyet gösteren  ON FilFiltre Fabrikasında Genel müdür  Yusuf Yılmaz’dan bilgiler aldılar. İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ziyarette yaptığı konuşmasında;Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğibünyesinde olan MEYBEN’in Genel müdürü Saygın bey bizleri ve sizleri ziyarete geldiler. Biz de bu anlamda sanayicilerimizi geziyoruz.  İşletmelerimiz için önemli bir fırsat olan Mesleki Yeterlilik belgesini 2019 yılının sonuna kadar  alan işletmelerimiz b bu sayede hem teşviklerden yararlanacak hem de çalışanları belgelerini ücretsiz almış olacak. Devlet teşvikli, olan bu uygulama, firmalarımız için önemli bir fırsat” dedi. Ziyarette bilgiler veren TOBB MEYMEB Genel müdürü Ahmet Saygın Baban,İşletmelerimiz için hayati önem taşıyan ve Allah korusun olası kazalarda kendilerine süngü olacak bu uygulamayı Türkiye Odalar Borsalar Birliğince çok önemsiyoruz 2015 yılından bu yana hizmet veriyoruz.  Burada öncelikle kaynakçılıkla bu sistem başladı. Kaynakçılara bir zorunluluk getirildi ve biz bütün firmalarımıza duyurduk. İşletmelerimizin mesleki yeterliliklerini tamamladık. TOBB MEYBEM olarak Odamız ile birlikte bu sistemi sizin ayağınıza kadar getiriyoruz. Şimdi tabi bu zorunluluk genişletildi ve 117 mesleğe çıkartıldı. Biz bu 117 meslekte ne var diye baktığımızda sizleri ilgilendiren pres operatörlüğü, pres bölümleri sac kıvırma işlemleri makinaları kullanan mekanik kesim ile ilgili özellikle giyotin oksigaz, sonama diyorlar optigaz plazma lazer kesim, saç kesme dilimleme özellikle sizin filtrede dışarıdan rulo halinde alınan malzemelerin boyutlanması işlemleri var. Son etapta da hem siyensi porna prese kullananlar, hem de vinç operatörlerivar. Biliyorsunuz genelde malzeme taşıma için köprülü vinç dediğimiz vinç sistemleri yer almaktadır. Tüm bu alanlarda sınavlar yapıyoruz ve sınavları firmalarımızın kendi işletmelerinde yapıyoruz. Böylece hem zaman kaybı olmuyor, hem de ustalarımız kendi makinalarının başında sınavı daha rahat bir şekilde kazanıyorlar. Bu uygulama, 2019 yıl sonuna kadar devlet teşvikli. Yani bu sınavları yaptırıyor aday başarılı olduktan sonra firmaya paranın tamamını geri iade ediyoruz.” Dedi. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren  On Fil Filtre yönetim kurulu başkanı aynı zamanda İTSO yönetim kurulu üyesi Yusuf Yılmaz, ise; Bende öncelikle hoş geldiniz diyorum . Gerçekten bu bilgilendirme kıymetli. Teknik müdürüm ile birlikte görüşerek bizde bu eğitimlerden ve hizmetlerden istifade etmek isteriz. İskenderun sanayi şehri ve böylesine önemli bir hizmetin firmalarımız için fırsat olduğunu belirtmek isterim, Ankara’dan buraya kadar gelip, bizlere bu imkanları bire bir anlattığınız ve verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.