Kadınlar Pastacılık Kursunu Tamamladı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şubesi üyeleri, SODES Projesi kapsamında düzenlenen  ‘Hünerli Eller Hünerli Kadınlar’ projesi kadınların yüzünü güldürüyor. Kadınlar pastacılık kursunu tamamlamaları ile bir meslek sahibi oldular.

Altı hafta süren 124 saatlik kursta pasta yapma eğitimi alan 18 kadın, önümüzdeki süreç içerisinde geçerliliği olan sertifikalarını törenle alacak.

Kadınlara yönelik projelerinin önümüzdeki süreçte de devam edeceğini belirten Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şubesi Başkanı Canan Gencer, İşkur’a kayıtlı dezavantajlı 18 kadının iş yaşamına adım atması onları ve bizleri mutlu ediyor. Geçen yıl 18 Kadın arkadaşımız aşçılık kursunu bitirmişti. Bu yıl da pastacılık kursu düzenledik.  Kursiyerlerimiz keyifli bir eğitim dönemi geçirdi. Ellerinin hünerlerini aldıkları eğitim ile lezzete dönüştüren kadınlarımız iş sahibi olmanın da mutluluğunu yaşadılar.Kadınların toplumla bütünleşmesi ve güçlendirilmesi amacıyla oluşturulan Sosyal Destek (SODES) ‘Hünerli Eller Hünerli Kadınlar’ projemiz kadınlarımıza başarı kazandıracak ve onlar ekonomiye de destek sunacaklar.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.