Siyaset arenası ısınıyor! Arsuz ve Kumlu’da aday belli oldu..

Published on:  /   Yorum yapılmamış

CHP’de merakla beklenen 16 belediye başkan adayı daha açıklandı. Bu gün yapılan açıklamalar arasında Kumlu ve Arsuz adayları da netleşti.

Hatay İskenderun’da Yılmaz Şahutoğlu’nun gösterilmesinin ardından Arsuz’da Asaf Güven, Kumlu’da da  Rifat Akkuyu adaylığı açıklandı.

CHP’den bir grup partilinin Aday belirlemede HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın etkili olduğu belirtilirken Arsuz adaylarının adı siyasi kulislerde Nazım Culha, Nevzat İnan, son bir kaç günde ise HBB Meclis Üyesi Yıldız Bor olarak lanse ediliyordu.

Arsuz bölgesinden bir çok kişi Başkan  Savaş’a “Nazım Culha’yı aday göstermezseniz Büyükşehir’e oy vermeyiz” diye israrcı oldukları iddia edilirken, bir diğer  grup da Culha’nın aday gösterilmesi durumunda “karşı aday çıkaracakları” siyasi çevrelerde dillendirildi.

Geçmişte Madenli Belediye Başkanlığı görevini yapan Asaf Güven’in adının Parti meclisinde önce onay görmesi ardından da bölgenin baskısı dolayısı ile Güven’in aday gösterildiği belirtildi.

Öte yandan CHP tabanında aday belirleme ile ilgili yorumlar, bölge milletvekilllerinin aday belirlemede başarısız kaldığı yönünde yapılırken, CHP tabanından gelen eleştiriler, “CHP’nin güçlü aday profili belirlemede yetersizliği” şeklinde kulislere yansıdı.

İskenderun’da “güçlü aday profilinin” olmayışı şeklindeki yorumların ardından geçmiş dönemde üç dönem kentte Belediye Başkanlığı yapan Mete Aslan’ın adı kamuoyuda konuşulmaya başladı. Mete Aslan’ın Demokrat Parti’den aday olacağı “İskenderun’un ittifak adayı” olarak seçime gireceği iddia edliliyor.

 

 

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.