KAYMAKAM’DAN “YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK” ÇAĞRISI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İçişleri Bakanlığımız tarafından “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sloganıyla yürütülmekte olan 2019 yılı “YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK” projesi kapsamında ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak farkındalık etkinlikleri icra edilerek, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğüne farkındalık kazandırılıyor.

Ülkemiz genelinde 6 Şubat 2019 Çarşamba günü saat:12.00 – 13.30 arasında eş zamanlı olarak icra edilen farkındalık etkinlikleri kapsamında, İlçemizde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilerek yaya geçitlerinde yayalarımızın geçiş üstünlüğüne dikkat çekildi.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in koordinasyonu ve katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik esnasında; İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, kurum müdürleri, gençlik merkezi gönüllüleri, yazılı görsel ve işitsel basın mensupları ile vatandaşlarımızın iştirakiyle yaya geçitlerinden öncelikli olarak geçiş yapıldı.

Yaya geçitlerinden geçişler yapılmasının akabinde, broşür, karton şapka ve karanfil dağıtımı ile sürücü bilgilendirilmesi de yapılarak yaya öncelikli trafik konusunda oluşturulan farkındalığa ciddi bir katkıda bulunuldu.

Kaymakam İskender Yönden tarafından, sürücülere dağıtılan karanfil, her ne kadar 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla olduğu düşünülse de, Kaymakam Yönden’in; “Bizim sevdamız da sevgimiz de halkımızadır. Bu doğrultuda yaya geçitlerinde meydana gelen ölümlü veya yaralanmalı trafik kazalarının önüne geçmek ve vatandaşlarımıza yaya geçitlerinde geçiş üstünlüğü tanımak amacıyla bu farkındalık etkinliğini ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de uyguluyoruz. Hatay genelinde yayalarımıza karşı var olan hassasiyeti daha da güçlendiriyoruz. Bu anlamda bizim özel günümüzde özel ilgimizde vatandaşımıza hizmet üzerinedir. Halkımızın yaşamına katacağımız kolaylıklar üzerinedir.” açıklamasıyla söz konusu ince davranışı daha da anlam kazandı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.