ŞAHUTOĞLU KARŞILAMA

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

  1. Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Ankara’da gerçekleştirilen Parti Meclis sonrası İskenderun’a sevinçle döndü.

Otoban gişelerinde kalabalık partili topluluğu tarafından coşkuyla karşılanan Şahutoğlu, uzun süre omuzlarda taşındı.
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ile Ankara’dan dönen Şahutoğlu, CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve yönetimi, kadın ve gençlik kolları, il yöneticileri ve kalabalık partili topluluğu tarafından aday değil adeta Belediye Başkanı gibi karşılandı.


Omuzlara alınan Şahutoğlu, partilileri selamlarken, hazırlanan kurbanlar dualarla kesildi. Buradan kalabalık bir araç konvoyuyla ilçe binası önüne geçen Şahutoğlu, ilçe örgütü tarafından hazırlanan platformda partililere seslendi.
Büyük buluşmada kısa bir açılış konuşması yapan İlçe Başkanı Mansuroğlu, seçime odaklandıklarını ve adaylarıyla birlikte gece gündüz çalışacaklarını kaydederek; “Bunca rahatsızlık varken doktor ayağınıza geldi. İnandık, sizlerle yola çıktık, başaracağız” dedi.
Dr. Şahutoğlu; “İskenderun jeo-stratejik anlamda çok mühim bir kent. Aynı zamanda bir liman, sanayi ve ticaret kentidir ama önemlisi sevginin, kardeşliğin, barışın huzurun kentidir. Bizim de bu şehre yönelik en büyük hayalimiz, en büyük projemiz burada yaşayan bütün sosyal katmanlarla Alevisi, Sünnisi, Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, bu şehirde alın teri döken, bütün sosyal unsurları, hiçbirini ötekileştirmeden, hiçbirine bir başkasının farklı gözüyle bakmasına müsaade etmeden, 72 millete aynı nazarla bakarak, yaratılanı yaratandan ötürü baş tacı ederek bu şehri huzurun, kardeşliğin, barışın kenti yapacağız. Huzurun, barışın, kardeşliğin, birlik beraberliğin olmadığı bir şehrin hiçbir anlamı yoktur. Sizlerin desteğiyle bu güzel tabloyu gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Şahutoğlu, İskenderun’un gelişimi, kalkınması için katkı sağlayan, alın-teri döken mücadele etmiş yöneticilik yapmış tüm belediye başkanlarına şükranlarını sundu. Kente yönelik projelerini önümüzdeki günlerde kapsamlı bir şekilde kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade eden Şahutoğlu, programı hazırlayan ilçe yönetimine ve katılan herkese teşekkür etti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

eg webe iletişim