Yönden’den “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun  Kaymakamı İskender Yönden başkanlığında 21 Aralık 2018 Cuma günü saat: 14.00’da Hanife Uysal Ortaokulu ev sahipliğinde, “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” yapıldı.

 Toplantıya Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve Şube Müdürü Ahmet Yanmaz ile civardaki okulların idarecileri, okul aile birliği başkanları ve mahalle muhtarı katıldı.

Okul girişinde öğrenciler ilk defa Kaymakam ile bir araya gelerek sohbet etme şansı bulduklarını ifade eden bir grup öğrencinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Kaymakam Yönden, öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

İlk olarak toplantıya ev sahipliği yapan Hanife Uysal Ortaokulu Müdürü Abdurrahman Yıldırım tarafından okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında bilgi aktarımı yapılmasının akabinde, civarda bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi paylaşımı yapılarak, çok yönlü bir değerlendirme yapıldı.

Kaymakam Yönden, okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarını  dinledi. Kaymakam Yönden, okullarımızın, eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü bir kurum olmasının yanı sıra çocuklarımızın ikinci bir yuvası olarak da göz önünde bulundurulmak suretiyle, ağaçlandırmak ve yeşil alanlar oluşturmak için çaba gösterilmesi gerektiğine dikkat çekerek, okulların sorun ve ihtiyaçları başta olmak üzere, okulun başarı ortalaması, öğretmen-öğrenci-veli arasındaki iletişim durumu, dersliklerin ve araç-gereçlerin durumu, ek kurs hizmetleri ve okul aile birliği faaliyetleri hakkında da bilgiler alarak, fikir teatisi yaptı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.