ESNAF DERGİSİ’NE 4. KIZKALESİ MEDYA GÜNLERİNDEN “EN İYİ SANAT SAYFA TASARIM ÖDÜLÜ”

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

MERSİN’de Erdemli Belediyesi tarafından 4. Kızkalesi Medya Günleri kapsamında bu yıl dördüncüsü organize edilen Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda; gazete, dergi, radyo, internet haber sitesi, televizyon ve spikerlik dallarında yarışan 35 dalda medya mensubunun eserleri ödüllendirildi.

Esnaf Dergisi, Leonardo Davinci’nin at Haykeli eskizlerinden yola çıkarak heykel yapımını anlatan “Sanatın Savaşa Yenilgisi,” başlıklı Sanat Sayfası En İyi Tasarım ödülüne layık görüldü.

Ödülü Ekogündem Gazetesi ve Esnaf Dergisi İmtiyaz  Sahibi Serpil Korkmaz ‘a ödülü Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Taylan sundu. Ses Gazetesi muhabiri Akın Bodur, “Yılın en iyi gazete haberi” ödülünü alırken Ses’in eski sayfa sekreteri Berkay Arıkan da “Yılın en iyi gazete haber fotoğrafı” ödülünü kazandı.

Yarışmanın Jürisi şu isimlerden oluştu:Bu yılki Kızkalesi Yerel Medya Özendirme Yarışmasında seçici kurul üyelerinin ise Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Y, Gürhan Topçu, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Yalçın Kaya, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Dursun, Mersun Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslıhan Ardıç Çobaner, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Filiz Yıldız, Niğde Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Lokman Zor, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Salih Tiryaki, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Meltem Şahin, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Özden Toprak ve Erdemli Belediyesi Kültür Müdürü Adem Arslan´dan oluştu.

Erdemli Belediyesi, bu yılki etkinliği Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirilğiyle düzenlediği açıklandı.

Ödül gecesinin açılış konuşmasını yapan Erdemli  Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, konuşmasında Medya Günleri’ne  25-30 kişiyle başladıkları etkinlikte 2018’de 400 kişiye ulaşıldığını söyledi.

Başkan Tollu,  “İlk kez 2015 yılında Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye illerini kapsayacak şekilde bir etkinlik düzenledik. Her yıl büyüyerek, bu sene uluslararası bir kimlik kazandık. Yerel medya mensuplarımızın tanışmalarını, sorunlarını tartışmalarını ve bu ülkenin güzel yarınları adına güçlenmelerini arzu ediyoruz. Önemli bir amaca hizmet ediyoruz” dedi.

Gazetecilerin içerisinde bulundukları sıkıntıları çok iyi bildiklerini ifade eden Tollu, “Onlara ekonomik olmasa da manevi yönden destek olmak istedik. İnşallah bu yıl 400 olan sayı gelecek yıllarda binleri, 10 binleri bulur. Böylece hem sektör içinde sorunlar tartışılırken hem de biz böylece bölgemize gelen dostlarımıza bölgemizin güzelliklerini ve tarihini anlatmış oluruz.” dedi.

Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Aksaray, Konya, Niğde, Kayseri Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Eskişehir, Afyon, Isparta, Antalya, Konya, Karaman ve Mersin’den katılan gazetecilerin dışında yurtdışından 10 olmak üzere 400 gazeteci katıldı.

4. Kızkalesi Medya günleri nin bir günü yapılan panelde akademisyenler gazetecilerle buluştu yerel “Basının ekonomik” yapısını anlattı.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Ayhan, oturum başkanlığını yaptı. “Basın ekonomisi yerel basında ekonomik sorunlar” konusunu Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Koçer  anlattı.

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi radyo televizyon sinema bölümünden Doç. Dr. Levent Yaylagül,”Basında tekelleşme” konusunu panelde ele aldı.

Basın etiği konusunda ise Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi gazetecilik bölümünden Dr. Ahmet Taylan “Basın etiği” ni anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.