İTSO Bosna Hersek’te

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Bosna Hersek’de 5.Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferans ve Sergisine İTSO’da katıldı.

Gazi Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ile birlikte İskenderun Teknik Üniversitesinin de ortaklaşa düzenlediği  InternatıonalUnıverstySarajevo da gerçekleşen 5. Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferans ve Sergisi ICWET’18’e İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez ve Fuar Organizasyon Sorumlusu Meltem Kartal da katıldı.

İSTE Üniversitesi’ne sponsor olarak katılım sağlandığı Bosna Hersek’de düzenlenen  Konferans, Saraybosna Büyük Elçisi Sayın Haldun Koç, InternatıonalUnıverstySarajevo kurucu Başkanı Sayın Hasan Topaloğlu ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Yıldırım’ın açılış konuşmalarıyla başladı. İngilizce ve Türkçe sunumlarını gerçekleştiren Profesörler ve konuşmacılar, bilgi ve deneyimlerini katılımcılar ile paylaşmış teknolojik gelişmeleri yakından takip edip uyguladıklarını belirtmişlerdir. Saraybosna’ya Demir-Çelik ve Filtre sektöründe yatırım yapacak firmalarımızın ucuz ham madde ve pazarın mevcut olduğunu, döviz kurunun da sabitlendiği bilgisini paylaşmışlardır. Türkiye’nin dört bir yanından katılımcının bulunduğu konferans 3 gün sürecek.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.