AIESEC’li Dünya Gençleri İskenderun’da Down Kafe’de buluştu

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

AIESEC Uluslararası Öğrenci Platformu öğrenci değişim programıyla ülkemize gelen yabancı öğrencileri ağırladı. Davetliler, Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil ve Belediye Başkanı Seyfi Dingil, dünya gençleri ve Down Sendromlu çocuklarla Down Kafe’de gönüllerince eğlendi.

AIESEC değişim programı kapsamında İskenderun’da Feray Dingil’in konuğu olan Kenya, Tunus, Mısır, Endenozya, Hindistan, Ürdün,  Cezayir, Çin, Mısır’dan gelen üniversiteli gençler, İskenderun’da bir dizi ziyaretler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda,  Türkiye’nin güneydoğusunda savaşı olmadığını dünyaya anlatmak için böyle bir programı dahil olduklarını söyleyen AIESEC Öğrenci topluluğu koordinatörü Gaziantep Hasan Kalyoncu üniversitesi mimarlık fakültesi öğrencisi İrem Özyaşar, dünya gençleri ile buluşmanın anlamlı bir proje olduğunu söylediler. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, dünya gençlerini İskenderun’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek “Dünyanın her geçen gün globalleştiğini belirterek, “dünyada insanların birbirine ulaşmasının günümüzde çok zor olmadığını” söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,” Birçok yabancı ülkeden kentimize gelen üniversite öğrencilerini kentimizde misafir ettik. Konuklarımıza kentimizin doğal güzellikleri, sosyal ve kültürel yapıları hakkında bilgiler verdi. Üniversite öğrencileri Down Cafede Down Sendromlu çocuklarımız ile yakından ilgilendiler. Bu tür projelere ev sahipliği yapma her zaman hazırız” dedi.

+1 Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil ise konuklara derneğin çalışmaları, Down Cafe’de yapılmakta olan eğitimler, faaliyetler ve aktiveler hakkında bilgiler verdi.

AIESEC Öğrenci topluluğu koordinatörü Gaziantep Hasan Kalyoncu üniversitesi mimarlık fakültesi öğrencisi İrem Özyaşar ise ,”Buradaki arkadaşlarımızın hepsi üniversitesi öğrencisi. Proje altı hafta sürecek. Aramızda Mısır, Cezayir, Çin, Endenozaya,Ürdün, Pakistan,Tunus ve Hindistan arkadaşlarımız var. Buradaki amaç kültürlerin kaynaşmadır” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından AIESEC Öğrenci topluluğu öğrencileri Down Sendromlu çocuklar ile yakından ilgilenerek çalan müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Gençler ve çocuklar, müzik eşliğinde dans ettiler. Halay çekip gönüllerince eğlenen gençler, İskenderun’u çok sevdiklerini belirttiler.  

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.