Maliye Bakanı Naci Ağbal: “Hatay’ın sanayisi ve üretim potansiyeli güçlü”

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Maliye Bakanı Naci Ağbal, AK Parti Hatay İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen iftar programına katıldı. AK Parti Hatay İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programının ardından Antakya Künefeciler Meydanı’na giden Ağbal, buradaki esnafı ziyaret etti. Bakan Ağbal’ın Hatay programına; AK Parti Hatay milletvekilleri adayları, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler ve bazı ilçe belediye başkanları ve partililer eşlik etti.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Hatay’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek, yaklaşan Ramazan Bayramlarını kutladı. Esnafla sohbet eden Ağbal, künefe tepsisine şerbet döktü ve vatandaşların yaklaşan bayramlarını tebrik etti.
Meydanda bulunan bir künefeci ustası da üzerinde “Reis ile devam” yazılı bir künefe tepsinini Bakan Ağbal’a verdi.
Esnafın gösterdiği ilgiye teşekkür eden Ağbal, “Hatay’dan mesajı tabii ki künefeyle veriyoruz. Dolayısıyla ‘Durmak yok’ diyoruz. ‘Yola devam’ diyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızla, genel başkanımızla inşallah yeni dönemde de Hatay’ı da büyüteceğiz, Türkiye’yi de büyüteceğiz ve kalkındıracağız. Ben bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Dolayısıyla reis ile yola devam. Hatay’ın ve Hataylı’nın mesajı net. Hiç lafı dolandırmadan, evirip çevirmeden direk mesajını veriyor. Söze bile gerek kalmamış canım künefe kendiliğinden söylüyor zaten.” diye konuştu. Ağbal, daha sonra kendisine ikram edilen künefeden yedi.

“Hatay büyüyor, aynı zamanda Türkiye sanayisi de büyüyor”
Türkiye ekonomisinin 2018’in ilk çeyreğinde yüzde 7.4 büyüdüğünü söyleyen Bakan Ağbal, yaptığı konuşmasında, Hatay’ın sanayisinin ve üretim potansiyelinin güçlü olduğunu belirterek, “Hatay büyüyor, aynı zamanda Türkiye sanayisi de büyüyor. 2018’in ilk çeyreğinde Türkiye ekonomisi yüzde 7.4 oranında büyüdü. 16 yıldır nasıl bu ülke ekonomisini büyüttüysek, Hatay’ı sizlerle beraber büyüttüysek, inşallah önümüzdeki dönemde de ekonomimizin gelişmesi noktasındaki katkıları yapacağız” dedi.

Türkiye ekonomisinin 2018’in ilk çeyreğinde yüzde 7.4 büyüdüğün

 

ü belirten Bakan Ağbal, “2017 yılı başında ekonomide almış olduğumuz kararların, yapmış olduğumuz düzenlemelerin etkisi ekonomide açık bir şekilde görülüyor” dedi.
“2016 üçüncü çeyreğinde alçak terör örgütünün meydana getirdiği darbe girişiminden sonra üçüncü çeyrekte bir daralma meydana geldiyse de ardından hızlı bir şekilde aldığımız kararlardan sonra ekonomide hızlı bir toparlanmayı hep beraber yaşadık. Ve 2017 yılında Türkiye ekonomisi yüzde 7.4 büyüdü. 2018 ilk çeyreğinde de bu kadar yüksek bir büyüme oranını sağlamış olmamız son derece önemli. Türkiye ekonomisi büyümeye devam ediyor. 1990’lı yıllar Türkiye ekonomisinin kayıp yılları oldu. 1990 ila 2000’li yıllar arasında Türkiye ekonomisi yol kazaları geçirdi, 4 yılda dört defa yol kazası geçirdi. Dört tane ekonomik krizi sığdırdık. Neden? Basiretsiz ekonomik yöntemler yüzünden, istikrarsız siyasetçiler yüzünden 12 yıl boyunca elde ettiğimiz büyüme oranı yüzde 3.4 oldu. Şimdi 2012 ile 2018 arasına bakalım, aynı dönemde ne olmuş Türkiye ekonomisi; yaklaşık iki kat daha büyümüş, yüzde 6 civarında olmuş. 16 yıldır nasıl bu ülke ekonomisini büyüttüysek, Hatay’ı sizlerle beraber büyüttüysek, inşallah önümüzdeki dönemde de ekonomimizin gelişmesi noktasındaki katkıları yapacağız. Son 16 yıldır elde ettiğimiz kazanımları, ortaya çıkan Türkiye faturasını paylaşmak istiyorum. Zaman zaman son 16 yılda ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmeler yapılıyor. Hâlbuki son 16 yıllık Türkiye ekonomisi, önceki yıllarla mukayese edilemeyecek kadar ilerlemeler sağladı, gelişmeler sağladı. Ve bugün 2023’e giden süreçte Türkiye ekonomisi bu 16 yıllık kazanımlarını inşallah 24 Haziran seçimlerinde koruyacak ve önümüzdeki süreçte inşallah bu kazanımları daha da güçlendireceğiz.”

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.