İTSO, ÖZEL’DEN KİMYA LABORATUVARI İSTEDİ

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Ak Partili vekil adaylarının İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ziyaretinde İskenderun’a Kimya Labaratuvarı kurulmasına ilişkin talep dosyası İTSO Başkanı Levet Hakkı Yılmaz tarafından Ak Parti Hatay Milletvekili adayı  Abdulkadir  Özel’e sunuldu.

Kimya  LaboratuvarınınMersin’de olmasının firmalar açısından zaman kaybı ve maliyetli olması dolayısıyla geç kalınmış hizmetin İskenderun’a getirilmesini isteyen İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “Tarım İl Müdürlüğü’nün Antakya’da olması, Bölge Müdürlüğü’nün ise İskenderun’da olması, firmalarımız açısında hem zaman kaybı hem de maliyet oluşturmaktadır. Bu hizmetlerin İskenderun’da olması lazım. Aslında geç kalınmış bir hizmet. Bu konuda gerekli girişimlerin yapılması lazım” dedi.

Ak Parti Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, Ecrin Nazlı İnan, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Ak Parti İlçe yönetimi İTSO’ya nezaket ziyaretinde bulundular.  24 Haziranda yapılacak olan milletvekili seçimleri kapsamında ziyaretlerini sürdüren AK Parti Hatay milletvekili adayları şehrin en önemli Sivil Toplum kuruluşu olan İTSO’yu da ziyaret ederek, bölge ekonomisine dair karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

“Hatay’a hizmet etme noktasında çaba sarf edeceğiz”

Ak Parti Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, 24 Haziran seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Hatay’a hizmet etme noktasında çaba sarf edeceğiz. Hatay’ın milletvekili olacağız ve tüm ilçelere eşit hizmet götüreceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bölgemizi ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmesi, yeni istihdam alanlarının oluşması  için çalışacağız ve bu konuda Sanayici ve İş adamlarımız ile her zaman birlikte hareket ederek, sorunlarını dinleyecek ve çözümler üreteceğiz. Türkiye genelinde olduğu gibi bölgemizde de büyümeye dayalı reel sektör hamlesi başlatacağız. Bölgemiz için hayati önem arz eden Amanos Tünel projesi de inşallah hayata geçirilecek” dedi.

Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, 24 Haziran seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, “İTSO olarak her zaman bölge ekonomisine değer katacak projeler için çaba sarf ediyoruz. Bu konuda sizlerin de 24 Haziran sonrasında önemli çalışmalar yapacağınızı umut ediyoruz. İskenderun’da son günlerde firmalarımız için hayati önem arz eden Kimya laboratuvarının İskenderun’da da kurulması için çalışmalar yapıyoruz. Kimya  LaboratuvarınınMersin’de olması, Tarım İl Müdürlüğü’nün Antakya’da olması, Bölge Müdürlüğü’nün ise İskenderun’da olması, firmalarımız açısında hem zaman kaybı hem de maliyet oluşturmaktadır. Bu hizmetlerin İskenderun’da olması lazım. Aslında geç kalınmış bir hizmet. Bu konuda gerekli girişimlerin yapılması lazım” dedi İTSO Başkanı Yılmaz, Kimya Laboratuvarı ile ilgili raporu Ak Parti Hatay Milletvekili adayı  Abdulkadir  Özel’e takdim etti. Raporu titizlikle inceleyen Milletvekili adayı Özel, İTSO Başkanı Yılmaz’a konunun takipçisi olacaklarını  belirtti.

Ak Parti Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, Ecrin Nazlı İnan, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Ak Parti İlçe yönetiminin ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Yusuf Yılmaz, Raşit Özyurt ve Hıdır Güneş de yer aldılar.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.