HANGİ KADININ ADI SİYASİ KULİSLERDE VAR?

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Geçtiğimiz dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’dan ‘mutlaka kadın aday istiyorum’ talebi seçilebilecek bir yerden iken Hatay da bazı sihirli ellerin devreye girmesi ile 6. Sıraya itilip 5 Milletvekili çıkmasını sağlayan kadın adayın başarısı üzerine bu kez seçilebilecek yerden gösterilmesi için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.
Edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay’dan vitrin olabilecek ve seçilebilecek iyi bir yerden kadın aday için çalışmaları yakından takip ettiği ve kurmayları vasıtasıyla gelişmeleri izlediği bildiriliyor.
BAKALIM SEÇİLEBİLECEK BİR YERDEN
HANGİ KADIN ADAY DAHA ŞANSLI OLABİLECEK
Bu arada kadın adayların AK Parti kriterlerine uygun en az 4 yıllık üniversite mezunu, kariyer ve meslek sahibi, vizyonu olması gerekiyor.
Aldığımız duyumlara göre, uzun dönemdir Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kafasında bizzat izlediği zaman zaman Ankara’ya çağırarak görüştüğü, 7. katta oturan Genel Başkan Yardımcılarına da Ankara’ya çağırdığı ismi dikte ettirdiği bir isim olduğu biliniyor. İsmi sır gibi saklanan kadın adayın muhtemelen 3. Sıradan olabileceği belirtiliyor.
AK PARTİ DE KADIN ADAYLARIN İSİMLERİ DİLLENDİRİLMEYE BAŞLANDI
Hatay’da AK Parti’de kadın adaylar üzerinde favori olarak akademisyen olması, sevilen ve saygın bir isim olarak anılması ile geçen dönem seçimde partiye 5. Milletvekilliğini hediye eden MKÜ Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, en şanslı isim olarak gösteriliyor.
Ayrıca seçime günler Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim’in genel merkez tarafından İstanbul da bir konferansı için görevlendirilmesi ve AK Parti İstanbul kanadı tarafından özel olarak izlenmesi, ayrıca daha öncede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Türkiye’nin birçok ilinde İslamo fobi konferansları sunması, adaylığı konusunda işaret olarak değerlendiriliyor.
Diğer adaylar arasında İl Genel Meclis Üyeliği döneminde Hatay’a önemli hizmetler kazandıran Filiz Özçörekçi, Dörtyol Yeşilköy eski Belediye Başkanlığı döneminde beldeye yaptığı yatırımlar ile anılan Fatma Görgen Selimoğlu, her seçim döneminde kapı kapı dolaşan AK Parti Kadın İl Yönetim Kurulu Üyesi Durdunaz Horoz ve Payas’ta partiye önemli katkılar sağlayan Gökçen Görenli’nin yer aldığı ifade edildi.
Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.