TEKNOVERSİTE ‘İSTE-ŞARE’ ETTİ!

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

İSTE öğrencileriile Rektör Prof. Dr. Türkay DERELİ, TEKNOVERSİTE VİZYONU’nu geliştirmek ve istişare etmek üzere“İSTE-ŞARE” adı verilen programda bir araya geldi.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda gerçekleşen İSTE-ŞARE adı verilen buluşmaya;yaklaşık 500 öğrenci ile birlikte idari ve akademik personel de katıldı. İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ önceliklesalonu tıklım tıklım dolduran öğrencilere teşekkür etti ve öğrencilerden beklentilerini dile getirdi. Rektör Prof. Dr. DERELİ; “Öncelikle, öğrenci memnuniyeti endeksinde tüm üniversiteler arasında bizi üst sıralara taşıdığınız için, memnuniyetinizi tescil ettirdiğiniz için size çok teşekkür ederim. Malumunuz, biz her an sahadayız, kampüsteyiz, sizin yanınızdayız, sık sık görüşüyoruz, ama bugün burada ucu açık bir toplantı yapıyoruz. Dilediğiniz kadar soru sorun, İSTEdiğiniz soruyu sorun. Sorulmamış soru kalmasın. Rahat olsun. Doğal olun. Kendiniz olun. Provokasyonlara alet olmayın, beyinlerinizi kiraya vermeyin. Yetkili arkadaşlarımız burada. Onlar ile sizi buluşturduk bugün. Onlar da not alacaklar ve sorunları birinci ağızdan duymuş olacaklar. Her şeyi burada yüz yüze konuşalım, istişare edelim. Sorunlara dışarıda çözüm aramayalım. İSTE ailesi olarak biz hepimiz çözümü birlikte kendimiz üretelim. Yüz yüze iletişim çok önemli. Öğrencilerimizin sorunlarına çözüm bulana kadar buradayız. Buyurun, bir sorun varsa eğer, birlikte çözelim, empati de yapalım. Ama şurası muhakkak ki, bizim artık kişileri ve olayları değil, minör şeyleri değil, stratejik ve büyük fikirleri konuşmamız ve tartışmamız gerekiyor. Ülkemiz ve milletimiz bizden hizmet bekliyor, üretim bekliyor, icat bekliyor, icraat bekliyor. Yoksa boş boş konuşmuş oluruz. Sizlerden bugün büyük fikirler bekliyoruz, İskenderun’umuzu, Üniversitemizi ve Ülkemizi geliştirebilmek için” diyerek toplantıdan beklentilerini açıkladı.

 

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ, TEKNOVERSİTEmodelininbir kez daha altını çizdikten sonra;“Biz, İSTEolarak en ileriyi en iyiyi hedefledik. Ülkenin memlekete en çok katkısı olan en faydalı gençlerini yetiştirmek, onların önlerini açmak istiyoruz. Herkes kendi işini en mükemmel şekilde yapmaya çalışmalı. Vatanımıza olan borcumuzu bizler de çokdaha fazla çalışarak, Ülkemizi kalkındırarak ödemeliyiz. Sizler için birçok projegeliştiriyoruz. Burada size düşen en önemli görev, çalışmayı sevmek ve bu projelere sahip çıkmaktır, altını doldurmaktır.İşinizi sevmeden, hayatınızın bir parçası haline getirmeden bir şeyleri öğrenemezsiniz. Ayrıca, yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi de; birbirinizle iyi iletişim halinde olmaktır. İletişiminizi hep açık tutun. Hiç ummadığınız bir anda hayatınızı değiştirecek insanlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın” dedi.

 

Konuşmasının devamında;“Talebelerimiz olarak bizden bir şeyler talep ettiğinizde, problemin yanında çözümünüzle birlikte gelirseniz daha çabuk sonuç alabiliriz.TEKNOVERSİTEvizyonuna entegre olmanız gerekiyor. Fikir geliştirin, bunları geliştirin, ticarileştirin. Bunun için kuluçka merkezlerimizi açtık. KUVÖZ’ü açtık. Hiçbir ücret ödemeden öğrencilerimiz projelerini hayata geçirebilsin diye. Üniversitemizintanıtımına başarılarınızla katkıda bulunun ki büyüme hızımız artsın. Geleceğimiz daha sağlam temeller üzerine kurulsun. Sizler, iyi öğrencilersiniz. Yapılan çalışmalar böyle diyor. Öğrencilerimiz sayısal kategoride ALES skorları ile gayet iyi bir sıralama elde ettiler. Aynı şekilde akademisyenlerimiz akademik çalışmalarıyla üst sıralarda, ikinci sırada yer aldılar. Daha iyi yerlere gelmek için hep birlikte çalışmamız lazım. Sizler Üniversitenize sahip çıkarsanız, her şey daha kolay ve hızlı olacaktır.Bir üniversitenin en iyi tanıtımı, yetiştirdiği başarılı öğrencileri ve mezunlarıdır”şeklinde açıklamalar yapanİSTERektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ, yaklaşık 7 saat süren toplantıda öğrencilerin tüm sorularını içtenlikle cevapladı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.