Şirinyurt İlköğretim Okulu’nun Deniz Müzesi Ziyareti

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Geleceğin Kaptan-ı Deryaları olacak Şirinyurt İlköğretim Okulu öğrencileri Deniz Müzesini gezdiler. Tarihi, Deniz Zaferleri ile dolu, şanlı  Türk milletimizin torunları da, tarihini öğrenmek ve geleceğin Kaptan-ı Deryaları olmak için müdür ve öğretmenlerinin öz verili eğitim ve gayretleri ile bilgilendiriliyorlar.

 

İskenderun’a bağlı Denizciler Mahallesinde eğitim ve öğretime devam eden Şirinyurt İlköğretim Okulunun başarılı Müdürü Mehmet Altay ve eğitim kadrosu da Okulda öğrencilere eğitim ve öğretimin yanı sıra sosyal etkinliklerle de öğrencilerin yaşayarak ve gezerek öğrenmelerine yardımcı oluyorlar.

Bu kapsamda,Şirinyurt İlköğretim Okulu 3D ve 4A  sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Gülcan Sırgıç ve İlkay Erol eşliğinde,  İskenderun Deniz Müzesini ve İskenderun Meteoroloji Müdürlüğü’nü gezdiler. DenizMüzesini gezen öğrenciler, Türk tarihinde Deniz zaferlerini ve önemini yaşayarak öğrenme fırsatı buldular. Müzede Askeri gemiler, toplar, Denizcilerin gemilerde kullandıkları eşyalar, Denizcilerin giydikleri üniformalar araç ve gereçler, Eski dönemlere ait fotoğraf ve görselleri öğrenciler, ilgi ve heyecanla inceleme fırsatı buldular. Deniz Müzesi ziyareti sonrası Şirinyurt İlköğretim Okulu öğrencileri Meteoroloji Müdürlüğünü de gezerek yetkililerinden hava tahmini araçlar ile ilgili bilgiler aldılar.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.