İskenderun Doğa Koleji: Mutlu çocuk öğrenir

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Doğa Koleji, Yalım Grubun devralmasıyla birlikte başarılarını katlayarak yola devam edecek.

Doğa Koleji  Genel Müdürü Ali Rıza Lüle’nin önderliğinde İskenderun Doğa Koleji’nde gerçekleşen basın toplantısına Yalım Grup Ceo’su Cüneyt Müjde ve Doğa Koleji üst düzey yöneticileri katıldı.

 Doğa Koleji, geliştirdiği eğitim metotları, öğrencilerinin elde ettikleri yüksek akademik başarılar ve  dünya çapında aldığı ödüllerle başarı yolunda hız kesmiyor. Doğa Koleji, 110 kampüs , 82 bin  öğrenci, 8.000 öğretmen ve 11.000 çalışanıyla Eğitimin Türkiye’deki  lideri  unvanını sürdürüyor.  Kendine özgü eğitim metotlarıyla eğitimde Türkiye’ye adeta öncü olup çığır açan kurum, eğitim sisteminde farklılık yaratarak, geliştirdiği  eğitim modellerini de dünyaya sunmaktadır. Doğa Koleji akademik başarısı, yabancı dili, kodlama ve robotik eğitim metodu, sanat, spor ve sosyal faaliyet alanlarındaki başarısı ile yüzde 15 büyüyerek başarı grafiğini de yükseltmeye devam ediyor.

Doğa Koleji, dünya standartlarında eğitim sunmaya, gelişime ve geliştirmeye katkı sağlamaya, “yeni nesil eğitim” felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirmeye devam etmektedir.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, eğitim kalitesi, akademik başarıları ve geliştirdiği yenilikçi eğitim modelleri ile Türkiye’deki eğitim sektörüne yön verdiklerini belirterek,  yüksek standartlardaki hizmet kalitesiyle öğrencilerine, çalışanlarına ve topluma değer kattıklarını vurguluyor. Lüle Doğa Koleji’nin büyümesinin  sırrını  akademik başarı, yabancı dil eğitimi, 3S ( sanat, spor, sosyal faaliyet), burs imkanları, akademik ve yönetim kadrosunun profesyonelliği olarak açıkladı.

 Doğa’ya özgü eğitim metotları ile öğrenciler yüksek akademik başarı elde ediyor

Doğa Koleji çocuğun var olan potansiyelini, yetenekleri doğrultusunda kullanmasına izin verirken eştiler arasında geride kalmayıp tam tersine önde olmasına özen gösteriyor. Doğa Koleji Talim Terbiye Kurulu onaylı  müfredatını yazarak öğrencilerine öğrenme kolaylığı sağlıyor. Ekoloji t-MBA gibi tamemen Doğa Koleji tarafından hazırlanan programlar etkili bir şekilde uygulanarak öğrenciler akademik başarı elde ediyor. Eğitim içeriği, öğretmen seçimi, akademik başarı hususunda Türkiye’de hiçbir okullarını birbirinden ayırmadıklarını dile getiren Lüle, “Öğrencilerimiz her yıl ortaokul ve lise sınavlarında Türkiye çapında başarılara imza atarak, ödüller kazanıyor. Böylelikle de akademik başarımız taçlanmış oluyor” dedi. İskenderunlu öğrencilerine de aynı hizmette eğitim verdiklerini, başarılı olduklarını dile getiren Lüle, İskenderun Doğa Koleji’nin Yalım Grup tarafından devralmasıyla ile birlikte bu başarının daha da yükseleceğinin altını çizdi.

Amacımız Dünya Vatandaşı Yetiştirmek”

Lüle, İngilizce eğitimin önemine dikkat çekerek, “Üretim malzemelerine sahip olmanın ilk koşulu İngilizce dilinden geçer. Dünyaya entegre olmak için İngilizceyi öğrencilerimize çok iyi öğretmemiz şart” dedi. Yabancı dil ders saatlerinin diğer eğitim kurumlarına göre  oldukça fazla olduğunu belirten Lüle, kitapların kurum içerisinde hazırlandığını ve her yıl güncellendiğini belirtti. Yabancı dili çok iyi bir eğitim müfredatı ile öğrettiklerini ve bu şekilde dünya ile entegre gençler yetiştirdiklerini vurgulayan Ali Rıza Lüle, eğitimde yeniliği yakalamayı başardıklarını dile getirdi.

“Burs Herkesin Hakkı”

Lüle, Doğa Koleji’nin başarıyı ve başarıları görmezden gelmeyerek bursluluk sınavları düzenlediklerini söyleyerek,  yüzde 100’e varan burs imkânları tanıdıklarını dile getirdi. Bursluluk sınavının ise 13 Ocak’ta yapılacağını vurgulayan Lüle,  Bursluluk sınavına 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılabileceğini başvurunun 12 Ocak’ta sonlanacağı ve öğrencilerin web sayfasından başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.

Yalım Grup CEO’su Cüneyt Müjde toplantıda söz alarak, “İskenderun Doğa Koleji’nin Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Yalım Gruba geçmesiyle de İskenderun eğitim başarısı hız kesmeyecek. İskenderunlu öğrencilere dünya standartlarında eğitim sunmaya, geleceğin liderlerini bugünden yetiştirmeye devam edeceklerini belirtti.”Yalım Grup CEO’su Cüneyt Müjde, “bünyemize katılan Doğa Koleji ile büyümeye, bölgemize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.