İSTE Öğrencileri Uygulayarak Öğreniyor

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Meslek Yüksekokulu tarafından Dörtyol’da faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük gaz dağıtım şirketlerinden biri olan Aksa Gaz Dağıtım AŞ’nin Dörtyol Şubesine teknik gezi düzenlendi.

Öğrenmenin sadece derslikte, atölyede değil aynı zamanda sahada, üretimin yapıldığı tesislerde doğrudan analiziyle sağlanabileceği vizyonu ile hareket eden ve bu bağlamda düzenli aralıklarla fabrika, tesis ve sanayi kuruluşlarına teknik geziler düzenleyen İskenderun Teknik Üniversitesi’nin Dörtyol Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Dörtyol’da faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük gaz dağıtım şirketlerinden biri olan Aksa Gaz Dağıtım A.Ş.’nin Dörtyol Şubesi’ne teknik gezi düzenledi.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Meslek Yüksekokulu Gaz Tesisatı ve Teknoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Akif DOĞAN tarafından organize edilen teknik gezide öğrenciler; binalara gaz verme aşamalarını ve doğalgaz tesisatını yakından görme ve inceleme fırsatı buldular. Ardından, Dörtyol Özerli Mahallesindeki Basınç Düşürme İstasyonu’nda bir İSTE mezunu olan Makine Mühendisi Murat GENÇ tarafından bilgilendirilen öğrenciler, konu ile ilgili merak ettikleri birçok sorunun cevabını aldılar.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.