HAŞPADER’DEN Güvenilir Eller Gıda Sertifikası Eğitimi

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği (HAŞPADER) ve Şehit Ahmet Benli Mesleki Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde öğrencilere “Güvenilir Eller Gıda Sertifikası Eğitimi” hamur işleri eğitimi verildi. Pizza ve ıspanaklı böreğin yapımı ile ilgili olan eğitime öğrenciler ilgi gösterdi.

HAŞPADER Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Erdem’in yaklaşık 45 öğrenciye verdiği Güvenilir Eller Gıda Sertifikası Eğitimleri, dernek bünyesinde Hatay genelinde devam ettiğini belirten HAŞPADER Yönetim Kurulu Üyesi Erdem, dernek olarak MKÜ yiyecek içecek bölümünde uygulamalı meslek eğitimi başta olmak üzere; Arsuz, İskenderun ve Antakya’da eğitimlere devam ettiklerini belirtti.

Erdem, Hatay’ın yöresel mutfağı, Dünya mutfakları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduklarını, dernek olarak da bir çok sosyal projeleri desteklediklerini ifade etti.

Başkanlığını Özgür Dede’nin yaptığı HAŞPADER’in yönetiminde; Murat Aydın, Emine Kurt, Erkan Çalışkan, Emrullah Erdem, Cihan Karasulu ve Burhan Yılmaz görev alıyor.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.