İskenderun ilçe protokolü mültecilerle buluştu

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun’da ilçe protokolü Suriyeli kanaat önderleri ile buluştu.

 

Kaymakam Recep Soytürk başkanlığında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İskenderun İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Kıdemli Başçavuş Medet Sönmez, İskenderun İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İskenderun İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, İskenderun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Yıldırım, İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy ve Suriyeli kanaat önderleri katıldı.

 

Tercüman aracılığıyla Suriyeli kanaat önderleriyle sohbet ortamında görüşme yapan Kaymakam Soytürk, Suriyelilerin önemli bir kitlesine ev sahipliği yapılarak bir ensar misali birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur ve esenlik içerisinde yaşanıldığını ifade etti.

 

Ülkemiz genelinde hakim olan birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur ve esenlik iklimine gölge düşürmek isteyen art niyetli kişi veya kişilerce bir takım yanlış beyan ve yönlendirmeler ile kargaşa ortamı oluşturmak istenildiğine dikkat çeken Kaymakam Soytürk, bu tür hain girişimlere karşı dikkatli olunması ve dolduruşlara gelinmemesi uyarısında bulundu.

 

Kaymakam Soytürk, Türkiye’nin, hem küresel hem de bölgesel barışın teminat ülkesi olduğunu ifade ederek, ülkemiz bugün dünyada dostluğu talep edilen, husumetinden de çekinilen, güçlü ve itibarı yüksek bir ülke haline geldiğini dile getirdi.

 

Barış ve hoşgörünün merkezi olan İskenderun’da var olan barış, kardeşlik ve dayanışma ikliminin bugünden sonra da artarak devamının tesis edilmesi ve kamu düzeninin devamlılığının sağlanması noktasında ortak bir çaba sarf edilmesi gerektiğini de belirtti.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.