Nihal kaymakamlık koltuğunda

Published on:  /   Yorum yapılmamış

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü kutlama programı kapsamında; İskenderun General Şükrü Kanadlı İlkokulu Müdürü Ayşe Gürpınar ve Sınıf Öğretmeni Nilgün Özkaya ile 4.sınıf öğrencilerinden Nihal Seküçoğlu, Bilge Sahillioğlu ve Ömer Efe Yavuz, İlçe Kaymakamı  H.Hasan Özyiğit’i makamında ziyaret etti.

 

21 Nisan 2017 Cuma günü saat: 13.30’da Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyaret esnasında, İlçemiz Kaymakamı H.Hasan Özyiğit 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle makam koltuğunu 4.Sınıf öğrencisi Nihal Seküçoğlu’na devretti.

 

Kaymakam makamını devralan sembolik Kaymakam Nihal Seküçoğlu; Duygu ve düşüncelerini ifade etmek üzere makam koltuğunu kendisine devreden Kaymakam H.Hasan Özyiğit’e teşekkür ederek konuşmasına başladı.

 

Sembolik Kaymakam Nihal Seküçoğlu; Günün anlam ve önemine ilişkin mesajını paylaşarak, Bu anlamlı günün, Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yarınlarının teminatı olarak görülen çocuklarımıza armağan edilmesinin kendilerine verilen değeri ifade ettiğini ve bu değerin farkındalığında kendilerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getireceklerini dile getirdi.

 

Kaymakam Özyiğit ise yaptığı konuşmasında; Cumhuriyetimizin temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97’nci yılını kutlamanın coşkusunun ve mutluluğunun hep birlikte gönülden yaşandığını ifade ederek, “Çocuklarımız, insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Çocuklara çağdaş yaşamın tüm olanaklarını sunan, onların ruhsal ve bedensel olarak en iyi biçimde yetişmeleri için çaba gösteren toplumlar, gelişimlerini sürdürerek geleceğe güvenle bakabilmektedir. Unutulmamalıdır ki, umudumuz, en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır” dedi.

 

Bu anlamlı gün vesilesiyle gerçekleştirilen ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu ifade eden Kaymakam Özyiğit; “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelenin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan tüm dünya çocuklarının ve aziz milletimizin “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı en içten duygularla kutluyor, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında onlara verdiği destek ve yönlendirmeleriyle müspet katkılarda bulunan çok değerli öğretmenlerimiz ile kıymetli velilerimize de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.