İki şehidimiz var! Biri Hatay diğeri İslahiye’li

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Şırnak’ın Uludere ilçesi Nezirkıra kırsalında sabah saatlerinde operasyona çıkan güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışmada ilk ateşte Hatay nüfusuna kayıtlı Üsteğmen Muhammet İsmail Kaya ile İslahiye/Gaziantep nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Davut Kayalı şehit oldu.

Çatışmada 2 asker de yaralandı. Yaralanan askerler hastanede tedavi altına alınırken, bölgede hava destekli operasyonların devam ettiği açıklandı.

TSK, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “21 Nisan 2017 tarihinde saat 09.30 sularında Şırnak/Uludere/Nezirkıra kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.