Cezaevi çocuklarına 23 Nisan ziyaret etti

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocuklar Derneği tarafından Yayladağı Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlenen 23 Nisan etkinliklerine katıldı.

 

20 Nisan 2017 Perşembe günü saat 14.00’te cezaevinde bulunan çocukların rehabilitasyonuna destek olmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Hatay Valisi  Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Turgay Aras, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Yüce, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocuklar Derneği Başkanı Serpil Öğüt ve Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yetkilileri katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan çocuklarımızın şiir okuması ile devam etti. Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne’nin günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmanın ardından ise ilimizin hoşgörü ve kardeşlik iklimini yansıtan başarılı çalışmaları ile adından övgüyle söz ettiren Antakya Medeniyetler Korosu verdiği mini konser ile çocuklara coşkulu anlar yaşattı.

 

Program sonunda Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, çocuklarımızın topluma faydalı bir birey olarak kazandırılmasında yaptıkları anlamlı çalışmalardan dolayı Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocuklar Derneği Başkanı Serpil Öğüt’e plaket verdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.