İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Vali’nin huzurunda

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısı ile İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Yüksekokulu heyeti Hatay Valisi Erdal Ata’yı makamında ziyaret etti.
Bu gün saat 10.00’da  gerçekleşen ziyarete İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Ali Alperen Gökakın, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Soner Bal da eşlik etti.
Hatay Valisi Erdal Ata, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek ilimizde görev yapan tüm emniyet mensuplarının 10 Nisan Polis Günü’nü kutladığını dile getirdi.
Vali Ata ziyaret vesile ile yaptığı konuşmada, 1845 yılında Osmanlı Dönemi’nde kurulan Polis Teşkilatı’nın gerek Osmanlı Dönemi’nde gerekse Cumhuriyet’in ilanından günümüze kadar yurdumuzun emniyet ve asayişinin sağlanması, kanun hakimiyetinin korunması için var gücüyle çalıştığını ifade ederek ‘’Teşkilatımız mesai mefhumu gözetmeksizin, 24 saat esasıyla, gecesine gündüzüne katarak vatandaşlarımızın rahat ve huzur içinde hayatını idame ettirmesi için görev ifa etmektedir.’’ dedi.
Tarihi süreçte bakıldığı zaman kuruluşundan bugüne kadar Emniyet Teşkilatı’mızın kendisini sürekli yenilediğini, çağın modern teknolojisini kullanarak bugün dünyadaki gelişmiş ülkelerin polis teşkilatı ile yarışabilir hale geldiğini belirten Vali Ata, ülkemizdeki polis teşkilatının gösterdiği gelişmeden dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.
Hatay’ın ülkemizdeki 81 il içerisinde en hassas illerden biri olduğunu vurgulayan Vali Ata, ‘’İlimiz, Suriye’de 2011 yılında yaşanmaya başlayan süreçten dolayı en fazla göç alan illerimiz biridir. Bugün itibariyle 460 bin civarında Suriyelinin yaşadığı bir kentimizdir. Sınır olaylarına baktığımız zaman bir hayli yoğun. Bu kadar göç dalgası almasına rağmen, kentimizin demografik yapısı itibariyle birtakım farklılıklar olmasına rağmen Allah’a çok şükür ilimizin emniyet yönünden diğer kentlerimizden huzurlu olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Bunun başta İl Emniyet Müdürümüz ve siz değerli çalışma arkadaşlarının gösterdiği fedakârlık sayesinde olduğunu biliyoruz.’’ dedi.
Dünya var oldukça Türk Polis Teşkilatı’nın da var olmaya devam edeceğini, ülkemizle beraber sonsuza kadar yaşayacağını söyleyen Vali Ata; hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, zor bir görevi ifa eden tüm Emniyet teşkilatımızın bir kez daha Polis Günü’nü kutladığını ifade ederek görevi başında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dilediğinde bulundu.
İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ise Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş Yıl Dönümü vesile ile Sayın Valimize anlamlı bir ziyarette bulunmak istediklerini, kabulünden dolayı arkadaşları ve şahsı adına teşekkür ettiklerini ifade etti
Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.