Yıldırım: Referandum normal bir seçim değil!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay’da Merkez ilçe dahil olmak üzere 15 ilçe de referandum çalışmaları devam ediyor. Bilindiği üzere tartışmalarla başlayan referandum süreci, partilerin kararlarını açıklamasıyla daha da karmaşık bir hal aldı.

Yıldırım:”Oyumuzun rengi ne olursa olsun sandığa gideceğiz”

Referandum süreci boyunca siyasi partilerin önde gelen isimlerinden bazıları şimdiden Hatay’ı ziyaret ettiğine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Belen Gençlik Kolları Başkanı Faruk Yıldırım, Geçit olan Belen ilçesi de bu ziyaretlerden payını fazlasıyla almış göründüğüne dikkat çekti.

“Belen de yapılan referandum çalışmalarını görmezden gelmek haksızlık olur.” diyen Cumhuriyet Halk Partisi Belen Gençlik Kolları Başkanı Faruk Yıldırım, ülke gündemi ve referandum sürecini değerlendirdi.  Oy kullanacak tüm seçmenlerin görüşlerine saygılı olduklarını belirten Başkan Yıldırım; “öncelikle sandığa gitmeliyiz. Tüm vatandaşlarımızı oy kullanmaya çağırıyoruz. Oyumuzun rengi ne olursa olsun sandığa gideceğiz.” dedi.

Referandum sürecini normal seçim gibi karşılamanın yanlış olduğuna değinen Yıldırım; “Bir seçim sürecinde değiliz. Seçim süreçlerini belirleyen sistemin değişmesini oyluyoruz. Ülkemizin yönetim şeklini oyluyoruz. Rejim değişikliğini oyluyoruz. Hatta demokrasiyi oyluyoruz. Her seçmen elini taşın altına koymalı. Sandığa gitmemek başkalarının tercihi ile yönetilmek demektir. “Bunlar evetçi, bunlar hayırcı’ diye insanları ayrıştırmakta, bunu siyaset aracı kullanmakta yanlış olur. Ötekileştirmenin olmadığı bir 17 Nisan sabahına uyanmak istiyorsak, 18 yaşına gelen her insan özgür oy hakkını kullanmalı.” diye konuştu.  Kararsız seçmenlere de değinen Yıldırım; ”propagandaları dinlemek yerine anayasamızın şimdiki hali ve teklifi verilen 18 maddeden sonraki haliyle okumaları kararsız seçmenler üzerinde etkili olacaktır.” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.