İSTE’li öğretim üyesi off-road birincisi oldu!

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Osmaniye Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Off-Road yarışları 2 Nisan Pazar günü Türkiye’den 27 il ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nden (KKTC) gelen yaklaşık yüz arazi aracının katılımıyla Osmaniye’de gerçekleştirildi.

 

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) bilimsel çalışmaların yanı sıra sportif etkinliklerde de adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Osmaniye Off-Road yarışlarında İskenderun Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hülya Şereflişan bayanlar kategorisinde birinci oldu.

 

Osmaniye Belediyesi Samet Aybaba İzci Kampı civarındaki Off-Road pistinde düzenlenen yarışta yüze yakın arazi aracı, 4 kategori ve 2 klasmanda yarıştı. Yarışları il protokolü, kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar izledi.

 

Genel Klasman birincisi Konya Off-Road Kulübü’nden Ömer Kondu olurken, bayanlar klasmanında İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hülya Şereflişan birinci,  Derya Özer ikinci ve Ebru Yıldırım üçüncülük derecesini elde etti. Hülya Şereflişan birincilik kupasını; eşi ve aynı zamanda aracın yardımcı pilotu olan Menderes Şereflişan ile birlikte kaldırdı.

 

Osmaniye Belediyesi 3.üncü Off-Road Şenliklerinde; S1 kategorisinde Kahramanmaraş Off-Road Kulübü’nden Baki Arpasatan birinci, Niğde Off Road Kulübü’nden Ümit Kaya ikinci ve Kadirli Off-Road Kulübü’nden İlker Durgun üçüncü sırayı aldı. S2 kategorisinde Tarsus Off-Road Kulübü’nden Murat Akkaya birinci, Niğde Off-Road Kulübü’nden Bülent Özer ikinci ve Kilis Off-Road Kulübü’nden Remzi Yırtıcı üçüncü oldu. S3 kategorisinde Alanya Off-Road Kulübü’nden Adil Müftüoğlu birinci, Tarsus Off-Road Kulübü’nden Ahmet Yağlı ikinci ve Mersin Off-Road Kulübü’nden Doğay Toksöz üçüncü olurken, S4 kategorisinde ise Konya Off-Road Kulübü’nden Ömer Kondu birinci, Adana Off-Road Kulübü’nden Kurtuluş Köroğlu ikinci ve Alanya Off-Road Kulübü’nden Mehmet Hatip Yılmaz üçüncü oldular.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.