Kırıkhan Zabıta’dan denetim

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Kırıkhan Belediyesi Zabıta Ekiplerinin Market, Fırın Ve Kasap Denetimleri Devam Ediyor

26.01.2017

Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki Fırın, Lokantalar, Okul kantinleri, Kasap ve Temel Gıda Maddesi satan işyerlerine yönelik denetimler yapmaya devam ediyor.

Kırıkhan Zabıtasının yapmış olduğu denetimlerle ilgili açıklamada bulunan Başkan Yavuz; “İlçemiz genelinde Fırınlar, Lokantalar, Kasaplar, Okul kantinleri ve özellikle halkımızın alışveriş yaptığı temel gıda maddesi üreten ve satan yerlere yönelik denetimlerimiz rutin olarak devam ediyor.

Özellikle halkımızın temel gıda maddesi ekmeğin üretim yerleri olan Fırınlarımızın hijyen şartlarına uygunluğu, ekmek gramajının tam olup olmadığı bizim için çok önemli. Yine Lokanta ve kasapların yemek hizmeti verdiği yerlerin hijyenliği ve sağlık şartlarına uyup uymadığı, Marketlerdeki reyonlarda satılan temel gıda maddelerinin son kullanma tarihlerinin geçip geçmediği, işyerinin ruhsatlı ve standartlara uygun olup olmadığı halkımızın sağlığı açısından çok önemli. Sadece halkımız değil bizlerde aynı hizmetlerden yararlanıyoruz.

Bu sebeple Belediye olarak ilçemiz genelindeki Fırınlara, Lokantalara, Kasaplara, Okul Kantinlerine ve Temel Gıda Maddesi satan yerlere yönelik rutin denetleme çalışmalarını rutin olarak devam ettiriyoruz. İlk etapta Ruhsatsız,  Hijyen şartlarına uymayan işyerleri ile eksik gramajla ekmek satan fırınların tespitine yönelik denetim çalışmaları yapılmış olup, Yaptığımız tüm denetimler sonucunda hijyen şartlarına uymayan ve eksiklikler görülen işyerlerine gerekli uyarılar yapılarak çeşitli cezai işlemler uygulanmıştır.

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlere aralıksız olarak 2017 yılı içinde de devam edilecektir” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.