ARSUZ’DA ‘LEYLİT ES SABATA3Ş BAYRAMI’

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Alevi hemşehrilerinin Leylit Es Sabata3ş olarak bilinen bayramını Arsuz ilçesinde ev ev gezerek kutladı.

Din, dil, mezhep ve etnik köken ayrımı yapmaksızın Hatay’ın her yerinde mutlu ve hüzünlü günlerinde yanlarında olan Başkan Savaş, 3 semavi din ve zengin mezhep çeşitliliğine mensup toplumun her kesimin gönlünde hoşgörüsüyle taht kuruyor.

Karaağaç, Nardüzü, Madenli, Üçgüllük, Akçalı ve Gözcüler Mahalle sakinlerinin bayramlarını kutlayan Başkan Savaş’a, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin ve HBB Arsuz Koordinatörü Edip Kaynar da eşlik etti.

HATAY, BAŞKAN SAVAŞ’IN HOŞGÖRÜLÜ YÖNETİM ANLAYIŞIYLA ORTADOĞU’YA ÖRNEK OLUYOR

Başkan Savaş, Hicri Takvime göre mübarek Ramazan Ayı’nın 17. Gününe denk gelen Leylit Es Sabata3ş Bayramını Arsuz halkı ile iç içe kutlayarak bayramın vermiş olduğu maneviyatın ve birlik, beraberliğe teşvik eden duyguların hazzını hemşehrileri ile doyasıya yaşadı.

Arsuzlular, büyük manevi anlamlar taşıyan Leylit Es Sabata3ş bayramında kendilerini yalnız bırakmayan ve acısıyla, tatlısıyla her fırsatta gerek belediyecilik anlamında gerek kanaat önderi rolüyle yanlarında olan Başkan Savaş’a manevi duygulara verdiği önem ve hassas tutumundan dolayı teşekkür ettiler.

“FARKLILIKLAR İÇİNDE BİRLİK, MEDENİYETLER İÇİNDE KARDEŞLİK” SÖYLEMİYLE ÇIKILAN YOL, HAYIRLARA VESİLE OLUYOR

Hatay’ın dünyaya örnek olacak bir şehir olduğunu “ Farklılıklar İçinde Birlik, Medeniyetler İçinde Kardeşlik” sözleriyle her fırsatta vurgulayarak ne kadar şanslı bir toplum olduğumuzun altını çizen Başkan Savaş, hemşehrilerine de her fırsatta birlik ve beraberlik duyguları aşılama ve toplum olma bilincini ön plana çıkaran anlayışıyla takdir topluyor

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.