Sel felaketinde yaralar sarılmaya başladı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Geçtiğimiz gün etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle tümçayı ve deliçay’ın taşmasıyla sonucu yaşanan sel felaketi sonrası Dörtyol Belediyesi çalışmalara başladı.

Dörtyol, 2013 yılında 5 kişinin öldüğü çökek sel felaketi ve geçtiğimiz yıl yine Kuzuculu mahallesinde yaşanan su baskınlarında  edindiği tecrübe ve sorumluluk gereği 10 Haziran 2016 cuma gecesinde meydana gelen sel felaketinde yine ilk olarak müdahale etti.

O gece evinde mahsur kalan ailenin yardımına Dörtyol Belediyesi ekipleri ulaşarak 3 saat süren çalışmalar sonucu mahsur kaldığı evden kurtarıldı.

Öte yandan Dörtyol Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kapanan ve bozulan yolların,  köprülerin bakım ve onarım çalışmalarına günün ilk ışıklarıyla birlikte başladı. Bölgede büyük ölçüde zarar gören köy yollarının temizliği ve bakımı Belediye iş makineleriyle temizleniyor.  Kapanan Emralkayası yolu 10 Haziran 2016 Cuma günü saat 20.00’de açıldı.

Dörtyol’da her sel felaketi sonrası yaşanan en büyük sorunlardan biriside hiç şüphesiz köprüler oldu. Ocaklı mahallesi ve Kuzuculu mahallesini birbirine bağlayan öğülbek köprüsünün yine sel felaketinde büyük ölçüde zarar gördü. Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılması için defalarca bilgilendirme bulunmasına rağmen en son sel felaketinde yıkılma yüz tuttu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.