İskenderun Karayılan’da yayla yolları onarımda

Published on:  /   Yorum yapılmamış

 

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in talimatları ile İskenderun Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü ekipleri Karayılan’da yayla yollarının bakımına başladı.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, konu ile yaptığı açıklamada, yaz aylarının gelmesi ile vatandaşların yaylara akın ettiğini belirterek, ”Bizlerde bu çerçevede daha önce Sarıseki’deki yayla yolarının bakımına başlamıştık. Kış boyunca yağan şiddetli yağmur nedeniyle bozulan yayla yolları, yapılan bakımının ardından kullanılabilir hale gelecek. Okulların tatil olmasından sonra yaylalara göç başlamadan yayla yollarını kullanılabilir hale getireceğiz. Ardından grup yollarında çalışmalara başlayıp, kısa sürede tamamlayacağız.” dedi.

İŞ MAKİNALARIMIZ ÇALIŞIYOR

Başkan Seyfi Dingil,” Şuan yollarımızda iş makinelerimiz bakım çalışması yapıyor. Bozulan yerler tamir ediliyor ve yeni yollar açılıyor. Böylece vatandaşlarımız araçları ile bu yaylalara çıkabilecek. Böylelikle vatandaşlarımız yaylaya gidiş gelişlerinde kullandıkları yolları genişletip bakımını yaparak yaylaya daha rahat ulaşmalarını sağlamak istiyoruz. İmkânlar ölçüsünde diğer yaylalarımızın da bakım ve onarımını yapacağız. Vatandaşlarımızın yaylaya gidiş gelişlerinde kullandıkları yolları genişletip bakımını yaparak yaylaya daha rahat ulaşmalarını sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.