HGC’den Başkan Savaş’a ziyareti

Published on:  /   Yorum yapılmamış

HATAY GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ANLAMLI ZİYARET

Hatay Gazeteciler Cemiyeti(HGC), 6 Nisan Çarşamba günü Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve cemiyet üyelerinin katıldığı ziyarette Hatay gündemine dair konular ele alındı.

HGC BAŞKANI YETİŞEN, TGK’NİN HATAY’DA AĞIRLANMASINDA BÜYÜK ROL OYNAYAN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ

hgcden lütfü savaşa ziyaret (1)

Gerçekleşen ziyarette konuşan HGC Başkanı Yetişen, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun (TGK) geleneksel olarak düzenlediği 6. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na ev sahipliği yaptığı ve gösterdiği misafirperver tutum dolayısıyla Başkan Savaş’a teşekkürlerini iletti.

BAŞKAN SAVAŞ: ULUSAL VE ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARLA HATAY’I AYAĞA KALDIRIYORUZ

Basının demokratik toplumlardaki öneminin bilinciyle hareket ettiklerini kaydeden Başkan Savaş, “Ortadoğu’da yaşanan savaş ve terör olaylarından dolayı Hatay olumsuz etkilendi. Bu olumsuz algıları yıkmak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. EMİTT Fuarı’nda en iyi stant ödülü aldık. MIPIM’de Hatay’a karşı olumsuz algıların giderilmesi için Hatay’ı en güzel şekilde temsil ettik. 22 Nisan’da EXPO 2016 Fuarı için Antalya’da olacağız. Orada projelerimizle Hatay’ı en güzel şekilde tanıtacağımızı ve olumsuz algıları da gidereceğimizi düşünüyorum. Gastronomi ve turizm konulu büyük bir çalıştay gerçekleştirerek Hatay’ı bir kez daha ulusal ve uluslararası arenada ön plana çıkaracağız.

“HATAY’A DAİR OLUMSUZ ALGILARI YIKARAK OLUMLU YÖNDE BİR BAKIŞ AÇISI KAZANDIRACAĞIZ”

hgcden lütfü savaşa ziyaret (2)

Başkan Savaş konuşmasına şöyle devam etti, “Gazetecilerin ve yazarların da katılacağı büyük projede hem ekonomi hem de gastronomi yazarlarını bir arada buluşturmayı hedefliyoruz. HBB olarak Mayıs sonunda Amerika’da gerçekleştirilecek Türk Yürüyüşüne de davetliyiz. Dünyaca ünlü Medeniyetler Koromuz da ABD’de konser verecek. Hatay’a dair olumsuz algıları orada yıkarak olumlu yönde bir bakış açısı kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından HGC Başkanı Yetişen, Başkan Savaş’a desteklerinden dolayı plaket takdim etti.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.